Haberler

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Türkiye saldırılara karşı tek yumruktur

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “ABD uluslararası hukuka aykırı fiillerin, karaborsa devlet mantığının odağı haline gelmiştir. Buna rağmen Türkiye saldırılara karşı tek yumruktur” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Döviz, faiz, borç ve enflasyon girdabında boğulmamızı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Devlet ve hükümete desteğimiz tamdır. Cumhur İttifakı, alayının karşısındadır.” dedi.

Bahçeli, Etimesgut Belediyesi’nce Türkbeyleri Kent Meydanı’nda düzenlenen 15. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali ile 41 eserin temel atma ve toplu açılış törenine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Bahçeli, Etimesgut Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar ve 41 eserin ilçeye kazandırılmasının önemine değinerek, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve tüm belediye çalışanlarını kutladı.

Etimesgut’a hizmetle mükellef olduklarını vurgulayan Bahçeli, belediyeciliğin siyasi, ideolojik, mezhep, köken ve dünya görüşü ayırt etmeksizin herkesi kucaklamayı, herkesle tokalaşmayı, herkesin derdine kafa yormayı beklediğini bildirdi.

“Bize koltukla şahsiyet kazananlar lazım değildir”

Devlet Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Emperyalizme kan veren evanjelist ve siyonist vandallık tarafından infaz ve ihanetle görevlendirilmiş sermaye çeteleri üzerimize salınarak doğrudan hedef seçilmiş durumdayız. Kaldı ki bunun itirafı ABD’li bir yönetici tarafından kısa süre önce ulu orta deşifre ve ilan edilmiştir. Türkiye’nin stratejik ortağı ABD, ittifak hukukunu hiçe sayarak aleyhimize kurulmuş stratejik bir tuzağın merkez üssü haline gelmiştir. Müttefiklik ilişkisi derin bir yara almıştır.

Her tarafı delik deşik olan dostluk ve diyalog köprüsü hepten dinamitlenmiştir. Bir NATO üyesi olan ABD, bir başka NATO üyesi olan Türkiye’ye ilan edilmemiş, adı konmamış siyasi ve ekonomik savaş açmıştır. S-400 füze savunma sistemine karşı F-35 kozu ABD tarafından masaya sürülmüştür. Diyorlar ki Rusya’dan füzeyi almazsanız savaş uçağını vermeyi düşünürüz. Bu küstahça ve kural dışı bir muameledir.”

“Türkiye saldırılara karşı tek yumruktur”

“Kimden ne alacağımızı, kime ne satacağımızı tayin ve tespit hakkı ne zaman ABD’ye geçmiştir? Böyle bir hakkı ABD kendinde nasıl görmektedir?” diyen Bahçeli, yaşanan bu tablonun riskli, rezalet ve art niyetin ürünü olduğunu kaydetti.

Bu gelişmelerden dolayı bölgesel ve küresel denge ağır hasar aldığını belirten Bahçeli, “ABD, uluslararası hukuka aykırı fiillerin, korsan ve karaborsa devlet mantığının odağı haline gelmiştir. Buna rağmen Türkiye saldırılara karşı tek yumruktur. Trump ve yardımcısı Pence’e karşı tek nefes, tek yürek, tek sestir. Türkiye’yi teslim almaya, papazı bahane ederek duruşumuzu bozmaya, milletimizi pes ettirmeye Pensilvanya bekçilerinin, zulüm nöbetçilerinin güçleri de takatleri de yetmeyecektir.” ifadesini kullandı.

Bahçeli, ekonomik yıkıma bilerek hizmet eden, zalimlerin gözüne girmek için felaket tellallığı yapan, kriz çığırtkanlığına soyunan, iş birlikçilikten medet umanların “tescilli vatan haini” olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin bugünleri milli dayanışmayla, milli şuurla atlatacağını aktaran Bahçeli, “Geceyi gördük, sabaha inşallah ulaşacağız. Yokuşu çıktık, artık nefeslenip rahatlayacağız. Şimdiye kadar nice çilelerle sınandık. Pek çok badirelerden geçtik, pek çok saldırıyı püskürttük. Yine yaparız, yine başarırız, yine üstesinden geliriz. Devlet milletiyle bir ve beraberdir.” açıklamasını yaptı.

“Cumhur İttifakı alayının karşısındadır”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, milli bünyenin aşılmaz bir kale gibi olduğunu vurgulayarak, “6. Filo’ya taş atanların mirasçıları şimdilerde bu filonun tayfalığına heves etseler de Türkiye onun bunun dayatmasıyla, tezgahıyla, tertibiyle tam bağımsızlık çizgisinden asla savrulmayacaktır. Kimin dost kimin düşman, kimin temiz kimin kirli olduğu artık bellidir, bütün yönleriyle bilinmektedir.” diye konuştu.

Türk milletinin 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi’nden sonra resmen devreye giren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni kabullenemeyen iç ve dış çevrelere karşı bütün heybetiyle dimdik ayakta olduğunu anlatan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bizi yenemeyecekler, yıkamayacaklar, kanlı ve alçak maşalarını fütursuzca kullansalar bile sonuç alamayacaklardır. Döviz, faiz, borç ve enflasyon girdabında boğulmamızı bekleyenler Allah’ın izniyle mahv-ı perişan olacaklar, hayal kırıklığına uğrayacaklar. Devlet ve hükümete desteğimiz tamdır. Cumhur İttifakı alayının karşısındadır, bütün hainlere meydan okumaktadır.”

Bahçeli, “Cumhur İttifakı’nın şerefsizce sahneye sürülen barbarlıkları göğüsleyecek dirayeti, Türk ve Türkiye düşmanlığını karşılayacak gücü hamdolsun vardır, bu gücün kaynağı da Etimesgut’dur, Ankara’dır, tüm Türkiye’dir.” dedi.

MHP’nin yerel seçimlere yönelik stratejik görüşlerini açıkladı

Türkiye’nin 24 Haziran’daki seçimlerin ardından yeni bir demokratik imtihana 31 Mart 2019’da gireceğini anımsatan Bahçeli, mahalli idareler seçimleriyle Türkiye’nin önümüzdeki 5 yıllık döneminde büyükşehir, il, ilçe, belde belediye yönetimleriyle köy ve mahalle muhtarlarının belirleneceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu