Gündem

Türkiye Diyanet Vakfı Kurban Çağrı Merkezi Kurdu

Türkiye Diyanet Vakfı, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların vekâletle kurban kesimi hakkında sağlıklı bilgi alabilmesi ve bağış yapabilmesi için çağrı merkezi ve bağış stantlarıyla hizmet veriyor.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde oluşturulan çağrı merkezi ve şehir merkezlerine kurulan bağış stantları, kurban konusunda bilgi almak ve kurbanını vekâlet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşlar için büyük kolaylık sağlıyor.

Kurban çağrı merkezini 0312 416 90 00 numaralı telefondan arayan vatandaşlar, vekâleten kurban bağışı konusunda detaylı bilgi alabiliyor. Çağrı merkezinin yanı sıra Avrupa ve Türkiye’deki bine yakın TDV şubesi tarafından şehir merkezlerinde açılan bağış stantlarıyla da vatandaşlar kolay bir şekilde kurban bağışı yapabilirken, vekâlet yoluyla kurban programı hakkında stant görevlilerine danışabiliyorlar.

Kurban Bayramı sona erene kadar haftanın 7 günü, 08.00-23.00 saatleri arasında 15 kişilik deneyimli kadrosuyla hizmet veren kurban çağrı merkezindeki görevliler, genel olarak kurban kesimiyle ilgili bütün telefonlara cevap veriyor, vekâletle kurban kesimine ilişkin bilgilendirmede bulunuyorlar.

Vatandaşlardan gelen dini ve teknik konulardaki sorular ise yine çağrı merkezleri tarafından ilgili birimlere yönlendiriliyor.

TDV 2018 Vekâletle Kurban Programı hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar 0312 416 90 00 nolu telefonu arayarak çağrı merkezine ulaşabilir veya il ve ilçe merkezlerindeki TDV bağış stantlarını ziyaret ederek stant görevlilerinden bilgi alabilirler.

145 ülke 436 bölgede kurban kesimi Türkiye Diyanet Vakfı, vekâlet yoluyla kurban kesim programı kapsamında bu yıl ülkemizin yanı sıra 145 ülke 436 bölgede vekaleten kurban kesimi yapacak.

Kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlar, yurt içinde 850 TL, yurt dışında ise 625 TL bedelle vekaleten kurban kesim programına bağışta bulunabiliyorlar.

Vekalet yoluyla kurbanlarını kesmek isteyen vatandaşlar, www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülükleri, cami görevlileri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılabiliyor.

Yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlar ise Din Hizmetleri Müşavirlikleri ve ataşeliklere bağlı dernek ve din görevlileri vasıtasıyla kurban bağışı yapabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu