Gündem

UID Başkanı Bilgi: Farklı düşünen baskı görüyor

UID Başkanı Bülent Bilgi, farklı düşünene baskı uygulandığını, ana akım düşünce dışına çıkan derneklerin takibe alındığını vurguladı ve BU ALMANYA ADINA UTANÇTIR dedi.

Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın (BfV) Almanya’da takibe aldığını açıkladığı Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Başkanı Bülent Bilgi, SABAH’a konuştu. Bilgi, Almanya’da farklı düşünenlere baskı uygulandığını ifade ederek, “Farklı düşünenlere, ana akım düşüncenin dışına çıkanlara her yerde baskı uygulanıyor. Düşüncemizi ifade etmeye çekinir olduk. Bu çok tehlikeli” dedi.

DURUM ARTIK ENDİŞE VERİCİ
Demokrasisiyle övündüğünü savunan bir ülkede bu durumun endişe verici olduğunu vurgulayan Bilgi, “Biz AB Parlamenterler Meclisi’nde sürekli dillendirilen, ‘Kültür ve kimliğinizi koruyarak bulunduğunuz ülkeye katkıda bulunun’ söylemini gerçekleştiriyoruz. Ancak Almanya bundan rahatsız oluyor. Derneğimizin izlenmesi Almanya adına utanç verici” ifadelerini kullandı.

FETÖ’CÜLERİ İZLESİNLER
Bülent Bilgi, “Topluma sürekli olarak Erdoğan ve onu sevenlerin anti demokratik olduğunu pompalarsanız, içini doldurmanız gerekir. Bu yüzden UID takibe alındı. Anayasaya tehdit oluşturacak ne eylem ne de söylemimiz var” dedi. 15 Temmuz’dan FETÖ’nün sorumlu olduğunun bilindiğini belirten Bilgi, “Onları takip etsinler” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu