HaberlerKültür-SanatMagazinTeknoloji

YTB Başkanı Abdullah Eren TEKNOFEST2023 mesajı yayınladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren sosyal medya hesabından TEKNOFEST2023 için video mesajı paylaştı.

Eren, TEKNOFEST2023 dolayısıyla yayınladığı mesajında “Avrupa’da ve soydaş coğrafyamızdaki gençler, ülkemizde öğrenim gören uluslararası öğrenciler. Gelin hep birlikte Cumhuriyetimizin 100. yılında TEKNOFEST2023’te buluşalım” dedi.

Eren, TEKNOFEST2023 dolayısıyla yayınladığı video mesajında şu ifadelere yer verdi; “Arkadaşlar, genç kardeşlerim. 2023’te Cumhuriyetimizin 100. yılında TEKNOFEST heyecanını üçe katlıyoruz. Ayakları yere basmayan tek festival olan, dünyanın en büyük uzay ve havacılık festivali TEKNOFEST’i, İstanbul, Ankara ve İzmir’de büyük bir coşkuyla büyük bir motivasyonula ve büyük bir enerjiyle karşılamaya hazırız. Hür ve müreffeh bir Türkiye için, ayakları üzerinde duran tam bağımsız bir Türkiye için teknolojinin, milli teknoloji hamlesinin ne kadar kritik olduğunu sizler ve bizler son yıllarda çok daha iyi gördük. Milli teknoloji hamlesi çerçevesinde oluşan bu heyecanın toplumun tamamına yayılması, adeta bir dip dalga şeklinde milletimiz tarafından sahiplenilmesi hepimizi çok mutlu etti. Milli teknoloji heyecanını ülkemizde olduğu gibi yurt dışında da bilhassa soydaş ve akraba topluluklarda da yaymak ve geliştirmek istiyoruz. Biz de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı olarak ilk başladığı yıldan itibaren TEKNOFEST’in paydaşıyız. Gerek Türkiye’ye getirdiğimiz uluslararası öğrencilerimizle, gerek Avrupa’da bilhassa mühendislik alanında okuyan öğrencilerimizle her sene TEKNOFEST heyecanını paylaşıyoruz. 2022 senesinde 107 yedi ülkeden 1690 takım Teknofest’e başvurmuştu. İnşallah 2023’te bu sayıyı sizlerin katılımıyla daha da çoğaltmak istiyoruz. Bilhassa ben soydaş coğrafyadan gençlerimize buradan seslenmek istiyorum. Haydi Cumhuriyetimizin 100. yılında TEKNOFEST2023’te sizlerle beraber buluşalım. 20 Kasım son başvuru tarihi. Sizlerin de başvurusunu bekliyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu