Haberler

Almanya’da AK Parti seçim zaferi

24 Haziran seçimlerinde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a büyük destek veren Avrupalı Türkler, seçim zaferini Bielefeld’de kutladı. Kutalamada seçim çalışmalarına katkı sunanlara plaket verildi.

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) ile AK Parti Bielefeld Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen 24 Haziran Seçim Kutlama Programı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Bielefeld Steinhagen’de bulunan Esilla Düğün Salonun’da gerçekleştirilen kutlamada seçim sürecinde yoğun çalışmalar yapan partililere teşekkür belgeleri dağıtıldı.

UID Bielefeld Bölge Başkanı Şenol Sayılı, 24 Haziran’da yapılan seçimlerde Almanya’dan Ak Parti’ye rekor düzeyde oy verildiğini belirterek, tüm Avrupalı partililere teşekkür etti. 24 Haziran’da AK Parti’nin Avrupa’da da bir destan yazdığını vurgulayan Sayılı, “Avrupalı Türkler olarak 13 günlük bir seçim maratonunda sahada, arazide vatandaşlarımızın desteğiyle, arkadaşlarımızın gayretiyle en güzel sonucu elde ettik. Almanya genelinde oylarını yüzde 25 arttıran tek bölge konumundayız. Bu nedenle gönüldaşlarımızla bir araya gelmeye karar verdik“ dedi.

UID Ekonomi Birim Başkanı Abdullah Ören Bielefeld bölgesinde elde edilen sonucun kendilerini son derece memnun etiğini belirterek, “Tüm Avrupa teşkilatlarımız büyük bir gayretle çalıştı. Seçimde güzel bir sonuç elde ettik. Eski genel başkanımız sayın Zafer Sırakaya ile Mustafa Yeneroğlu milletvekili seçildiler. Artık gurbetçilerimiz yalnız değil. Herşey daha iyi olacak“ diye konuştu.

Seçim çalışmalarında Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da AK Partili kadınların hep ön planda yer aldıklarını ifade eden UID Kadın Kolları Başkanı Ayşe Asut, “Bizler Avrupalı Türkler olarak görevimizi yerine getirdik. Ne kadar antidemokratik uygulamalarla karşılaşsak da dik durduk ve bu başarıyı bütün milletimizle hep birlikte yakaladık“ diyerek duygularını dile getirdi.

Yaklaşık 800 kişinin katıldığı kutlamaya UID eski genel başkanı, İstanbul milletvekili Zafer Sırakaya telefon ile bağlandı. Sırakaya, sık sık alkışlarla kesilen konuşmasında tüm Avrupalı gönüldaşlarına teşekkür etti. Avrupalı Türklerin Ankara’daki sesi, gözü ve kulağı olacağını bir kez daha dile getirdi.

Programda halk müziği sanatçılarından Ahmet Baydaroğlu ve İlahi sanatçısı Devran ilahi grupu, Cengiz Bardak ve ekibinide sahne aldılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu