Gündem

Çavuşoğlu, 27. Dönem milletvekilliği yeminini etti

Türkiye’de 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılan seçimlerde Batı Trakyalı Hakan Çavuşoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bursa milletvekili olarak yeniden seçilerek TBMM’deki törende milletvekilliği yeminini etti.

Mevcut hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten Batı Trakya kökenli Hakan Çavuşoğlu AK Parti Bursa 1. sıradan aday gösterilmişti. Çavuşoğlu’nun yeni kabinede hangi görevi üstleneceğinin pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

Hakan Çavuşoğlu’nun yeniden milletvekili seçilmesi Bursa’da olduğu kadar Yunanistan’daki Batı Trakya Türkleri tarafından da sevinçle karşılanmıştı. Bursa’da düzenlenen törende mazbatasını aldıktan sonra Meclis’te milletvekilliği andını içen Çavuşoğlu, tüm seçmenlerine teşekkür etti.

26 Şubat 1972’de Yunanistan Gümülcine doğumlu Çavuşoğlu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı görevlerinde bulundu.

24. Dönemde Bursa Milletvekili seçildi. Adalet Komisyonu Üyeliği ve Türkiye-Bosna Hersek Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Güney Doğu Avrupa İş Birliği Süreci Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesidir. 65.Hükümette Başbakan Yardımcısıdır.İyi düzeyde Yunanca, orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Çavuşoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu