Haberler

DİTİB Eyalet Birliği: ‘Polise yapılan bir saldırı topluma yapılan saldırıdır!’ acıyı paylaşıyoruz

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Kuzey Bavyera Eyalet Birliği, Rheinland-Pfalz eyaletinde iki genç polisin öldürülmesine ilişkin basın açıklaması yaparak, acıyı paylaştını belirtti.

DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği Başkanı Uğur Cankurt yaptığı yazılı açıklamada: “31 Ocak tarihinde Rheinland-Pfalz eyaletinde iki polis memurunun vahşice öldürülmesi biz Müslümanlari derinden sarsmıştır.” ifadesini kullandı.

Başkan Cankurt, açıklamasında şunları kaydetti:

“Polise yapılan bir saldırı topluma yapılan saldırıdır!”
“Böyle bir saldırı, tehdit edilsin, planlansın ya da gerçekleştirilsin, sadece ilgili kurumu etkilemeyen, toplumun geneline yapılmış bir şiddet eylemidir. Müslüman Toplumun olarak yüzlerce ibadethanede binlerce üyenin organize olduğu dernekler böyle bir tehdit durumunda bulunan güvenlik birimleriyle dayanışma içerisindeyiz.

Her gün yanımızda olan güvenlik birimlerine teşekkür ederken hunharca öldürülen genç mesai arkadaşlarının acısını derinden paylaşıyoruz. Yaratıcılarımız bizi bu tür ve benzer saldırılardan korusun. Polis teşkilatındaki güvenlik yetkililerimize dayanışma ve acıyı paylaşan duygularımızı iletiyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu