HaberlerMagazin

DİTİB gönüllüleri, Berlin sokaklarında yüzlerce evsiz ve ihtiyaç sahibine yemek dağıtıyor

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Berlin Türk Şehitlik Camii gönüllüleri, kadın ve çocuk sığınma evi sakinleri ile sokaklarda yaşayan evsizlerin gönüllerine dokunuyor.


Berlin DİTİB Türk Şehitlik Camii ve VITA Rixdorf yardım kuruluşu işbirliğinde 4 haftadır her Cumartesi günü düzenli olarak yürütülen yardım kampanyasında, sıcak yemek, çorba ve tatlı ikramlar ediliyor

Berlin DİTİB Eyalet Birliği aynı zamanda Türk Şehitlik Camii Başkanı Yakup Ayar, her Cumartesi günü kadın ve çocuk sığınma evine ve sokakta yaşayan evsizlere ikramda bulunduklarını söyledi.

Ayar, “Sokakta yaşayan insanlara ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmek isteyenler “çorbada benim de tuzum olsun” diyenler, çorba dağıtımına katılabilir, çorba dağıtımını üstlenebilir ve destek verebilirler. Bizler karınca kararınca Berlin’de sokakta yaşayan evsizlere ve yardıma muhtaçlara yardım etmek istedik. Cemaatimizin ve üyelerimizin desteğiyle gerçekleştirdiğimiz bu projedeki ana gayemiz başta dinimizin gereği insanlığa ve yaşadığımız topluma faydalı olmakla beraber, sosyal topluma farkındalık kazandırmak ve ihsan şuurunu yaymaktır. Gönüllülerimize bu duyarlıklarından dolayı teşekkür ederim. Günüllü ekiplerimizle eş zamanlı olarak mobil aş evimiz Berlin’in muhtelif sokak ve parklarında yaşayan evsizlere, diğer ekibimiz de kadın ve çocuk sığınma evi sakinlerine sıcak yemek, çorba ve tatlı ulaştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ayar, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed ‘Komşusu açken, tok yatan bizden değildir’ sözleriyle, İslam’ın sosyal yönünü ortaya koymuştur. Yüce dinimiz İslam yoksula, yetime, yaşlılarımıza kısacası yardıma muhtaç her insana yardım etmeyi emreder. Bizler de din, dil ve ırk ayrımı gözetmeden insani duygularımızı ön plana çıkararak insanlık görevimizi yerine getirdik. İkramımızla onların yüzünde oluşan sıcacık bir gülümsemenin tarifsiz olduğunu görmek bizleri de mutlu etti.” diye konuştu.

 

Ercüment Aydın / Köln

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu