Haberler

“Kitap ve Kültür Fuarı” 9-27 Nisan’da Ankara ve İstanbul’da 39. kez kitapseverleri ağırlayacak

Türkiye Diyanet Vakfı kuruluşlarından Vakıf Fuarcılık tarafından Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen “Kitap ve Kültür Fuarı”  9-27 Nisan 2022 tarihleri arasında 39. kez kitapseverlerle buluşacak.

Pandemi nedeniyle 2 yıl ara verilen fuar Ankara’da Ahmet Hamdi Akseki Camii avlusunda, İstanbul’da ise Çamlıca Camii ve Fatih Camii avlusunda olmak üzere eş zamanlı olarak 3 yerde gerçekleşecek.

Bu yıl ilk defa yabancı dilde yayınlara ve yayıncılara özel bir alan verilecek 39. Kitap ve Kültür Fuarı daha önceki senelerden farklı olarak uluslararası bir boyut kazanacak. Yaklaşık 2500 metrekarelik kapalı alanda 100’ün üzerinde yayıncının katılacağı fuarlarda söyleşi ve imza programlarının yanı sıra çeşitli kültürel etkinliklere de yer verilecek.

İlk olarak Türkiye Diyanet Vakfı Yayın Matbaacılık ve Ticaret İşletmesinin kuruluşundan bir yıl sonra 1983 yılı Ramazan ayında Ankara’da gerçekleşen Kitap ve Kültür Fuarı her geçen yıl gelişerek geleneksel hale geldi. İlk zamanlar Dini Yayınlar Fuarı olarak başlayan ve ağırlıklı olarak dini yayınların sergilendiği bu fuar 1999 yılından itibaren dini yayınlar dışında da eserler neşredilerek “Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı” olarak faaliyet göstermeye devam etti. Bugüne dek pandemi dolayısıyla yalnızca 2020 ve 2021 yıllarında düzenlenemeyen Kitap ve Kültür Fuarı 2022’de 39. defa gerçekleşecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu