Haberler

Kumbaralarını “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyası için açtılar

Ankara Pursaklarda 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencileri kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının iş birliğinde yürütülen “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyasına bağışladı.

Etkinliğe katılan TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, burada yaptığı açıklamada Diyanet İşleri Başkanlığının ülke genelinde yaygınlaştırdığı 4-6 yaş Kur’an kurslarının önemine vurgu yaptı. Çocukların küçük yaşlardan yardımlaşmayı ve dayanışmayı öğrenmesinin kıymetli olduğunu söyleyen Emrullah İşler, “Türkiye Diyanet Vakfı dünyanın dört bir yanında Kur’an-ı Kerim’e ulaşmakta güçlük çeken ihtiyaç sahiplerine miniklerimizin yardımlarını ulaştırıyor. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Pursaklar Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarında 610 öğrenci olduğunu ifade eden Pursaklar Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Şube Başkanı Nihat Sevil ise şöyle konuştu: Kendileri minik yürekleri büyük öğrencilerimiz hayırda yarışarak Vakfımızın “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyasına harçlıklarını biriktirerek bağışladı. Burada Kur’an ahlakıyla yetişen öğrencilerimiz belki de eline hiç mushaf almayan kardeşlerine Kur’an-ı Kerim hediye ettiler.”

Ramazan ayının Kur’an ayı olduğunu dile getiren Sevil, “Rahmet ve bereket iklimine girdiğimiz bu ayda öğrencilerimiz öğretmelerimizin ve velilerimizin önceliğinde çok anlamlı bir hayra imza attı. Yüreklerinde yardımlaşma duygusunu taşıyan ve bunu bizlerle paylaşan yavrularımızı tebrik ediyorum. Öğrencilerimize yardımlaşma ve paylaşma hassasiyetini kazandıran velilerine, öğretmenlerine çok teşekkür ederim. Allah hepsinden ebeden razı olsun” şeklinde konuştu.

Etkinliğin ardından çocuklar temsili olarak hazırlanan bağış çekini Türkiye Diyanet Vakfı Şube ve Emlak Hizmetleri Müdürü Kemal Yorulmaz ve Eğitim ve Kültür Hizmetleri Müdürü Veysi Kaya’ya teslim etti.

Etkinliğe Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız ve Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin de katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu