Haberler

Mersin’de yanan ormanların yerine 115 bin fidan dikildi

Türkiye Diyanet Vakfı’nın orman yangınlarının akabinde başlattığı “1 İyilik 1 Fidan” kampanyası kapsamında Mersin Tarsus’ta 115 bin fidan dikildi.  Danimarka Türkiye Diyanet Vakfı’nın öncülüğünde hayırseverlerin destekleriyle gerçekleştirilen fidan dikim töreninde fidanlar toprakla buluşturuldu.

Fidan dikim töreninin ardından konuşan Mersin Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Şube Başkanı Dr. Şaban Kondi, Danimarka Türkiye Diyanet Vakfı’nın destekleriyle 115 bin fidanın dikiminin gerçekleştirildiğini söyledi. Geçen sene orman yangınları nedeniyle yanan ağaçların yerine yenilerini dikerek geleceğe yeşil bir Türkiye bırakmak için Türkiye Diyanet Vakfı olarak 1 İyilik 1 Fidan sloganıyla yola çıktıklarını hatırlatan Müftü Kondi, “Biz öyle bir dinin mensubuyuz ki: ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin’ buyuran Peygamber (s.a.s) Efendimizin ümmetiyiz. Ağaçlarımız hem bizlere bu vatanı emanet eden ecdadımızın örtüsü hem de hayatta olan bizlere sağlık veren büyük nimetlerimizdir. Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı olarak ülkemizin her alanında olduğu gibi topraklarımızın ormanlaşmasına ve çevremizin güzelleşmesine dair önemli organizasyonlara imza atıyoruz. Bugün fidanlarımızı topraklarla buluşturduk hayırlı ve bereketli olsun. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

Geçen yıl vuku bulan elim orman yangınları sebebiyle büyük üzüntü yaşadıklarını belirten Danimarka Türkiye Diyanet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Çelik ise “Danimarka Türkiye Diyanet Vakfı olarak 1 İyilik 1 Fidan kampanyasına destek vererek 115 bin adet fidanı toprakla buluşturduk. Bağışta bulunarak bu hayra vesile olan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Fidan dikim törenine Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe, Türkiye Diyanet Vakfı görevli ve gönüllüleri ile Orman Genel Müdürlüğü yetkilileri de katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu