Gündem

Leipzig Eyüp Sultan Camii, üçüncü kez çirkin saldırıya uğradı

Leipzig DİTİB Eyüp Sultan Camii’ne üçüncü kez çirkin saldırıya uğradı.

8 Ağustos 2018 Çarşamba günü Hermann-Liebmann-Straße üzerinde faaliyet gösteren Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Eyüp Sultan Camii’ne gece 02.45 sularında boyalı saldırı yapıldı.

Caminin dış cephesine sarı, kırmızı ve yeşil boyalarla boyandı. Alınan bilgiye göre, boyalar yangın söndürme tüplerine doldurularak püskürtüldüğü ve cami önünde park eden iki araçta boyandığı tespit edildi. Olay mahallinde yangı tüplerinin olduğu maddi anlamda hasarın büyük olduğu ve polis incelemelerinde işin içinde kimlerin olduğu bilinmemekle birlikte, renklerden yola çıkıldığında PKK’lılar tarafından olayın yapıldığı ifade ediliyor.

21 Ocak 2018 tarihinde de aynı camiye gece sabaha karşı boyalı saldırı yapılmış ve camiye ait bazı bölümlerin camları kırılmıştı. PKK ve PYD yazıları yazılarak bir mesaj vermeye çalışıldığı tespit edilmiş ve olay polise intikal ettirilmişti. Saldırıların temelinde DİTİB’in Ankara ve Erdoğan’a bağlılığı ifade ediliyor. 20 Nisan 2017 tarihinde de aynı saldırı „Fuck AKP!“ yazısı yazılmıştı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu