Haberler

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan 7 Kilo Verdiren Kür Tarifi

Zayıflamak ve fit bir görüntüye sahip olmak hepimizin hayallerindendir. Bu makalemizde televizyon ekranlarından tanıdığımız Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen zayıflatan, kilo verdiren kür tariflerini ve zayıflama, yağ yakan çay tarifini okuyabilirsiniz. İşte Dr. Saraçoğlu tarafından tarifi bildirilen kilo verdiren ve yağ yakan çay tarifleri ile zayıflatan Tilya kürü, lahana kürü, maydanoz limon sarımsak kürü,yoğurt kürü ve soğan kürü tarifleri;

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Ayda 7 Kilo Verdiren Yağ Yakan Tilya Çayı Kürü Tarifi

Malzemeler

 1. 10 gram ıhlamur (2 tutam)
 2. 10 gram kuşburnu (10-12 tane)
 3. 5 gram altın otu (1 tutam)

3 bardak suyu kaynatın. İçine iki tutam ıhlamur, 10-12 tane kuşburnu ve bir tutam altın otu atarak 7-8 dakika kaynatın. Ilıyınca süzün. Tilya kürü hazırlanışı bu kadar kolay. Gün içerisinde yaklaşık 5-6 saat içinde tüketmeye özen gösterin. Hepsini bir anda bitirmek zorunda değilsiniz; öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere ikiye bölerek içebilirsiniz. Tilya kürü aç karnına içilir. Kuşburnunu çatlatarak kullanın.Tilya kürünün genellikle bir ay kullanılması önerilse de kişiye ve duruma göre değişecektir. Bu kür ayda 7-8 kilo vermenize yardımcı olacaktır. Ancak bu rakam, bazı bünyelerde 3-4 kiloya kadar inebilmektedir. Bir ay boyunca düzenli olarak uygulanması gerekir. Beslenme düzeninizde herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Tilya kürünü bebeğini emziren anneler de kullanabilirler; özellikle 6. aydan sonra rahatlıkla uygulanabilir

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Lahana İle Zayıflama Kürü

Dört veya beş adet beyaz lahana yaprağını parçalamadan (tüm olarak) kaynatmakta olan 750 ml suyun içine atınız ve hafif ateşte ağzı kapalı 7 dakika haşlayınız. Damak tadı için veya içimi kolay olsun düşüncesi ile haşlama suyuna hiçbir şey ilave etmeyiniz. Ilıdıktan sonra lahanaları süzünüz. Haşlama suyu aşağıdaki formüle göre uygulanır: 3x5u+3a Bu formülün anlamı şudur. 3 tane 5 gün uygulanıp, her beşinci günün sonunda üç gün ara verilecektir. Toplam 15 gün uygulanacak demektir. Her beşinci günün sonunda verilecek olan üçer günlük aralar süresine dahil değildir. Bu kür tamamlandıktan sonra 10 gün ara verilir ve on günlük aradan sonra bir kez daha tekrar edilir. Dört kürede de haşlanmış beyaz lahana yapraklarının tüketilmesine gerek yoktur ve yemeklerden bir saat önce veya iki saat sonra içilmelidir.

Closeby ReklamStore

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Zayıflatan Yağ Yakıcı Çay Tarifi

Malzemeler

 1. 4 çay kaşığı Yeşil çay
 2. 4 çay kaşığı Mate yaprağı
 3. 2 çay kaşığı Isırgan yaprağı
 4. 2 çay kaşığı Kekik

Yağ Yakıcı Çayın Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri 1 litre kaynar suyun içine koyun. 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin.(Su ocaktan alınmış olmalıdır,kaynaması bitmiş olmalıdır.)

Yağ yakıcı çay günde kaç bardak içilir?

İbrahim Saraçoğlu zayıflama çayı bitkisel bir çay olduğu için günde 3-4 bardak içilmesinde bir sakınca yoktur. Yağ yakıcı çay hazırlanırken içine mısır püskülü,kiraz sapı ve rezene ilave edilirse çaya ödem sökücü özellik katılmış olur. Önemli Bilgi : Yağ yakıcı çaya şeker ve bal kesinlikle ilave edilmemelidir.

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Zayıflamak, Yağ Yakmak İçin Maydanoz-Limon-Sarımsak Kürü

Malzemeler

 1. 15-16 dal maydanoz
 2. 2 yemek kaşığı limon suyu
 3. Yarım bardak su
 4. 1 diş sarımsak

Kökleri hariç, sapaları ile birlikte 15-16 dal maydanoz + 2 yemek kaşığı limon suyu+ yarım bardak su+ 1 diş ince kıyılmış sarımsak hepsi bir araya karıştırılıp blenderdan geçirilir. Sabahları kahvaltıdan 15 dakika önce içilir. 3 gün sarımsaklı, 3 gün sarımsaksız, 3 gün sarımsaklı olmak üzere toplam 9 günlük kür uygulanır. 3 gün ara verilip tekrar 9 gün kür uygulanır. Durumuna göre 3 gün aradan sonra tekrar 9 gün uygulanır. Bu kür 4 ayda bir duruma göre tekrarlanabilir. Zayıflatıcı özelliği olan bu kür; çok sağlıklı, doğal antibiyotik, vücudu mikroplardan arındırıyor.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Göbek Eriten, Zayıflatan Yoğurt Kürü Tarifi

Malzemeler

 1. Yarım adet limonun suyu
 2. 1 çay kaşığı pul biber
 3. 3 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt

Hazırlanışı;

Yoğurt kürü için gerekli olan malzemeleri uygun büyüklükte bir kase içinde karıştırın. Malzemelerin hepsi karıştıktan sonra gerekli olduğunda tüketebilirsiniz. Yoğurt kürünü göbek eritmek için uyguyabilirsiniz. Bu kürü geceleri yatmadan 3 saat önce tüketebilirsiniz. Kürü tükettikten sonra daha iyi etki almak için kesinlikle başka bir gıda almayın. Yatana kadar küçük yudumlar ile 4-5 bardak sade su tüketebilirsiniz, ancak başka bir içecek de tüketmeyin. Bu kürü en az 2 hafta uygulamanız gerekir. Haftanın sadece 2 günü uygulanan yoğurt kürü ile kısa sürede formunuza kavuşabilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Zayıflatan Soğan Kürü Tarifi

Malzemeler;

 1. 2 su bardağı su
 2. 1 adet kuru soğan

Hazırlanışı;

Kür için gereken suyu uygun büyüklükte bir kap içinde kaynatın. Su kaynarken soğanın kabuğunu soğup 4 eşit parçaya bölün. Böldüğünüz soğanı kaynayan suyun içine atın ve kabın ağzını kapatın. Taşmaması için ocağın altını kısıp 5 dakika bu şekilde kaynatın. Hazırlanan kürü ılık olarak yemeklerden 10 dakika önce tüketin. Soğan kürü yılda sadece 3 kere uygulanmalıdır. 15 gün ard arda bu şekilde hazırlanıp tüketilen kürü 15 gün sonunda mutlaka bırakmak gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu