Haberler

Stuttgart bölgesi DİTİB dernekleri bir araya geldi

Almanya’nın Stuttgart bölgesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı derneklerin din görevlileri, başkan ve yöneticileri ile gençlik kolları Sindelfingen DİTİB Ulu Camii‘nde bir araya geldi.

Stuttgart Dini Danışka Kurulu Başkanı Musa Uzun, 3. bölge dernek başkanları, din görevlileri ve gençlik kollarının katıldığı toplantıda gençliğin beklenti, görüş ve önerileri dinlendi. Uzun yaptığı konuşmasında gençlere önemli mesajlar verdi.

Sahabelerden Musab bin Ümeyr’in hayatını kısa olarak anlatarak doğru rol modellerine seçimine vurgu yapan Uzun, gençlerden dünya ve ahiret dengesini iyi sağlamalarını tavsiye ederek “bu dengeyi sağlarsanız herkesin parmakla gösterdiği örnek birey, örnek Müslüman olursunuz” dedi.

Sindelfingen DİTİB Ulu Camii dernek başkanı Zeki Tekin “Derneğinin ev sahipliği yaptığı 3. bölgeye bağlı camilerimizin bünyesinde eğitim gören, hizmet veren ve bu hizmete gönülden hizmet aşkıyla sahip çıkan gençlerimize ve iştirak eden herkese teşekkür ederim ayrıca bu organizenin yapılmasında emeği geçen camimizin gençlik kollarına minnettarım ”dedi.

Ercüment Aydın / Stuttgart

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu