Gündem

“YTB Türkiye Stajları” katılımcıları sertifikalarını aldı

Başkanlığımız tarafından hayata geçirilen ve yurt dışındaki gençlerimize Türkiye’de staj imkânı sunan “YTB Türkiye Stajları” programının kapanış toplantısı gerçekleştirildi. Program kapsamında yurt dışında yaşayan Türk vatandaşı gençler, bir ay boyunca Türkiye’nin çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında staj yapma imkânı elde etti.

Başkanlığımızın yurt dışında yaşayan gençlere yönelik olarak başlattığı “YTB Türkiye Stajları” programının bu yılki kapanış ve sertifika töreni gerçekleştirildi. Programla birlikte 12 ülkeden 77 katılımcı genç, Türkiye’deki 18 ayrı kamu kurum ve kuruluşunda bir ay boyunca staj yapma imkânı buldu. Program kapsamında ayrıca kültürel gezi programlarına ve çeşitli etkinliklere yer verildi. Törende bir de Fransa’dan programa katılan Murat Çetin, Türkiye Stajları için yazdığı şiiri okudu.

Kapanış toplantısında konuşan YTB Başkanı Abdullah Eren, katılımcılara staj döneminden sonra da iletişim halinde olmalarını tavsiye etti. Staj döneminde elde edilen tecrübelerin hem üniversite hem de iş hayatına ışık tutacağını belirten Başkan Eren şunları kaydetti: “Hepiniz dünyanın dört bir yanından gelerek, farklı kamu kurumlarında stajlarınızı gerçekleştirdiniz. Hayatınızın bundan sonraki kısmında emininki elde ettiğiniz tecrübeler sizlere ışık tutacaktır. Burada gerçekleştirdiğiniz birlikteliği, aranızdaki iletişimi bundan sonra da devam ettirmeniz gerekir. Ülkelerinize döndüğünüz zaman irtibatınızı koparmamanız gerekir. Sizler artık bizlerin gönüllü temsilcilerisiniz burada yaptığınız faaliyetlerden ülkenizdeki arkadaşlara da bahsetmeniz gerekir” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu