Gündem

Türk doktorun muayenehanesinde ırkçı saldırı: 1 yaralı

Almanya’nın Mönchengladbach şehrinde Türkiye kökenli doktor İsmail Altınay’ın muayenehanesine, bir Alman tarafından ırkçı saldırı gerçekleştirildi.
6 Haziran Cuma günü sabah saat 08.30 sıralarında meydana gelen olayda Bıçaklı saldırıda 1 kişi yaralandı.

Dr. İsmail Altınay’ın muayenehanesine gelen 61 yaşındaki bir Alman, danışmada işlem yapan hemşireye,“Burası İslamcı muayenehane mi?” diye bağırarak hemşirelerin üzerine yürüdü.

Üzerinden çıkardığı bıçağı hemşirenin boğazına doğru sallaması, hemşirenin ani refleksi ile kıl payı kurtuldu. 54 yaşındaki Nurettin Süngü‘nün yaralandığı olayda saldırgan, muayenehanede bulunan 2’si Türk biri Filistinli hastalar tarafından etkisiz hale getirilip polise teslim edildi.

Saldırıyla ilgili açıklama yapan İç Hastalıkları Uzmanı İsmail Altınay ise şunları söyledi:“61 yaşındaki hasta muayenehaneye gelmiş ve geldikten sonra ilk önce resepsiyona girmiş. Bizim Türk hemşireyi görünce, ‘Burası İslamcı muayenehane mi?’ diye sormuş. Hemşire ‘Ne dediniz, nasıl, buyurun’ diye iki kere sormuş. Daha sonra bıçağını çıkarmış ve masaya 4-5 kere vurmuş. Yanındaki Alman hasta, ‘Bıçağı cebinize sokun demiş’. Bu sırada muayenehanede bulunan ikisi Türk biri Filistinli hasta da olaya müdahale etmiş. Bu müdahaleden dolayı bir kişi yaralandı, 6-7 yerinde bıçak izleri vardı. İlk tedavisini muayenehanede yaptık. Müdahaleden sonra polislere haber verildi. Polisler ilk ifadesini aldıkları saldırganı sorgulamak için cezaevine götürdü. Saldırgan bana 4 hafta önce gelmişti. Başka bir doktorun hastası. Doktor izinde olduğu için onların hastalarına da bakıyoruz. Ben doktoruyla konuştum ruhsal hastalığı olduğu belirtisi varmış ve tedavi gördüğünü de söylediler. Benim muayenehaneye önceden gelmiş ve her milletten insan olduğunu görmüş. Medya İslamofobiyi ön plana çıkardığı sürece bu tür saldırılar kaçınılmaz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu