Aile-Sağlık

Merve ve Günay dünya evine girdi

Almanya’da doğup büyüyen Merve ve Günay dünya evine girdi.

Ispartalı Vahide ve Kemal Doğan’ın kızı Merve ile Gümüşhaneli Asiye ve Cemil Düzgün’ün oğlu Günay, Köln şehrinde düzenlenen görkemli düğünle hayatlarını birleştirdiler.

Alkışlar eşliğinde salona geliş yapan Merve ve Günay, ilk danslarını maytaplar altında yaptı.

Pandemi kurallarına titizlikle riayet edildiği muhteşem düğünde gelin ve damadın anne-babaları gelen konukları kapıda karşılayarak ev sahipliği görevlerini en güzel şekilde yaptılar.

Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği muhteşem düğünde gelin Ispartalı ve damat Gümüşhaneli olunca yöresel kaşıkla oynanan kiraz dalı ve halay düğünün vazgeçilmezi oldu.

Düğün pastasını birlikte kesen Merve ve Günay ilk dilimleri birbirlerine ikram ettiler. Düğün pastasının kesilmesinden sonra da geç saatlere kadar devam eden düğünde yeni çifte mutlu saatler yaşatıldı. Çiftin yakınları ve akrabaları tarafından çeşitli hediyelerin takdim edildiği düğünün finalinde aile fotografı alındı.

Çocuklarının mürüvvetini gördüklerini söyleyerek gelin ve damadın anne ve babaları duygularını tarif edemeyecek kadar mutlu olduklarını dile getirerek, kendilerini yalnız bırakmayan konuklarına ayrı ayrı teşekkür ettiler.

 

Ercüment Aydın / Köln

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu